A Nyugdíjprémium Kiszámítása - Nyugdíjprémium Jöhet A 13. Havi Pénz Helyett

Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek. Megjelent a jogszabály, elmondjuk, hogy pontosan ki és mennyi nyugdíjprémiumot kap novemberben. A Magyar Közlöny 2018. október 9-i 154. számában kihirdetésre került a 183/2018. (X. 8. ) Korm. rendelet (továbbiakban: Kormányrendelet) a 2018. évi nyugdíjprémiumról és egyes más ellátások után járó egyszeri juttatásról. A jogszabály a kihirdetését követő napon lép hatályba. A rendelkezéssel 2018-ban is megvalósul a nyugellátásban és egyes más ellátásokban részesülők részére a nyugdíjprémium, illetve a meghatározott más ellátások esetében az egyszeri juttatás kifizetése november hónapban. Nyugdíjprémium fizetése a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény 101. §-a és a kapcsolódó részletes szabályokat kidolgozó Kormányrendelet alapján történik. Nyugdíjprémium kifizetésére akkor kerülhet sor, ha a bruttó hazai termék változatlan áron számított növekedésének a tárgyévre várható mértéke a 3, 5 százalékot meghaladja, és az államháztartás tárgyévi egyenleg célja várhatóan teljesül.

Évek alatt 176 ezer forinttal rövidíti meg az átlagnyugdíjast a kormány | 24.hu

A nyugdíjprémium kiszámítása során figyelembe veendő szorzószám a Kormányrendelet szerint 2018-ban 0, 9. Nyugdíjprémiumban az a személy részesül, aki a tárgyévet megelőző év legalább egy napján, valamint a tárgyév novemberében a társadalombiztosítási nyugdíjrendszer keretében járó, vagy azzal egy tekintet alá eső nyugellátásban részesül. (Az ideiglenes özvegyi nyugdíjban részesülő özvegyek nem nyugdíjprémiumként, hanem egyszeri juttatásként kapják az összeget. ) Ha a nyugdíjprémiumra jogosult személy 2018. novemberében elhalálozik, a nyugdíjprémium a nyugellátásokra vonatkozó szabályok szerint az erre jogosult kérelmére fizethető ki. Ha a jogosult több nyugdíjprémiumra jogosító nyugellátásban, vagy azzal egy tekintet alá eső ellátásban is részesül, a nyugdíjprémiumot ezen ellátások együttes összege után kell kiszámítani. A nyugdíjprémiumra jogosultakon túl 2018-ban is kapnak fenti Kormányrendeletben meghatározott más ellátásban részesülők ellátásuk mellett egyszeri juttatást. Az egyszeri juttatás annak jár, aki 2017. legalább egy napján, valamint 2018. november hónapban is részesül a Kormányrendeletben meghatározott ellátások valamelyikében.

  1. Az idei nyugdíjprémium nagyobb lesz, mint a tavalyi | Demokrata
  2. Nyugdíjprémium kiszámítása
  3. Így fizetik idén a nyugdíjprémiumot - Adó Online

A képlet azt jelenti, hogy 7, 5 százalékos GDP-növekedésnél kaphatnak legfeljebb 80 ezer forintos prémiumot a jogosultak, míg 6, 5 százalék esetén 60 ezer, 5, 5 százalékos növekedésnél pedig 40 ezer forintot. A kormány tervei szerint változnak a nyugdíjindexálás, vagyis az évenkénti nyugdíjemelés szabályai is: amennyiben a GDP-növekedés 3 százalék alatt marad, a fogyasztói áremelkedés mértékében nőnek a nyugdíjak. Ha 3 és 4 százalék között van a GDP-növekedés, a nyugdíjemelésben 80-20 százalék lesz az infláció és a nettó átlagkereset-növekedés aránya, 4 és 5 százalék között pedig ez az arány 60-40 százalék lesz Ha a GDP-növekedés eléri az 5 százalékot, akkor érheti el ismét az 50-50 százalékot a nettó átlagkereset-infláció aránya, ami annyit jelent, hogy a Gyurcsány-kormány által tervezetthez képest 1 százalékkal megemelték a gazdasági növekedési ütemet. A Bajnai-kormány - elődjéhez képest - gyorsítaná a nyugdíjkorhatár emelését is. 2012-től fél évente emelnék a korhatárt, ez először az 1952-ben születetteket érinti.

nyugdíjprémium kiszámítása

Érdemes tudni: a nyugdíjprémiumról és az egyszeri juttatásról | SINOSZ

Sőt mivel a gazdasági növekedés ebben az évben 4 százalék fölött lesz, közel a 4, 5 százalékhoz, a nyugdíjprémium idén "minden emberi számítás szerint nagyobb lesz, mint legutóbb volt" - közölte. "A korábbi megállapodásunk hatályban van: tehát mi a nyugdíjak értékét megőrző politikát folytatjuk, sőt nyugdíjemelésekre törekszünk, önök pedig támogatják azt a gazdaságpolitikát, amely képes előállítani ennek a nyugdíjemelésnek az anyagi alapjait" - mondta Orbán Viktor az Idősek Tanácsának. A kormányfő szólt a nyugdíjasok munkavállalásának kérdéséről is, kifejtve: ma több munkahely van Magyarországon, mint amennyi munkaképes, nyugdíjkorhatár előtt álló ember. Ezért lehetővé kell tenni a dolgozni akaró nyugdíjasoknak - folytatta -, hogy a nyugdíjuk megtartása mellett maradhassanak a munka világában, illetve visszakapcsolódhassanak oda. Ismertette az ezzel kapcsolatos új intézkedéseket, például a nyugdíjas szövetkezetek létrehozását, amelyekből ma 146 van, és 10 600 embert foglalkoztatnak. Emellett november 1-jétől olyan új szabályok lépnek hatályba, amelyek lehetővé teszik, hogy a dolgozó nyugdíjasok egyrészt megkapják a nyugdíjukat, másrészt a munkabérüket, úgy, hogy utóbbi után csak a 15 százalékos személyi jövedelemadót kell megfizetni - közölte.

Jelentős nyugdíjprémiumra számíthatnak az idősek Forrás: AFP/DPA-Tenralbild/Jan Woitas Így segítette a kormány az elmúlt években a nyugdíjasokat Mindezek mellett érdemes felidézni, hogy az elmúlt öt évben milyen lépésekkel segítette a nyugdíjasokat a kormány. 2017 januárjában 1, 6 százalékkal emelték a nyugdíjakat. Mivel a 2017-es infláció 2, 4 százalék volt, így novemberben további 0, 8 százalékkal emelkedtek a nyugdíjak januárig visszamenőlegesen. 2017 novemberében 10 000 forintos Erzsébet-utalványt kaptak a nyugdíjasok. 2017 novemberében átlagosan 12 000 forint nyugdíjprémiumot is kaptak a nyugdíjasok, ez is tovább növelte az emelés éves mértékét, így elmondható, hogy az emelés infláció feletti volt. 2018 januárjában 3 százalékkal emelték a nyugdíjakat. A 2018-as infláció 2, 8 százalék volt, tehát az emelés infláció feletti lett. 2018 márciusában 10 000 forint értékű Erzsébet-utalványt kapott minden nyugdíjas 2018 novemberében 2019 januárjában 2, 7 százalékkal nőttek a nyugdíjak. 2019 novemberében további 0, 7 százalékkal emelkedtek a nyugdíjak, és nyugdíjprémiumot is fizettek (átlagosan 22 ezer forint).

62. §-ban foglaltak szerint megemelendő – emelés esetén a nemzeti helytállásért elnevezésű pótlék Összeállította: dr. Laczka Zsanett

Itthon: Orbán: Idén még több lesz a nyugdíjprémium | hvg.hu

Bőbebb – Nyugdíjkorrekció 2021 november Hirdetés

A képlet azt jelenti, hogy 7, 5 százalékos GDP-növekedésnél kaphatnak legfeljebb 80 ezer forintos prémiumot a jogosultak, míg 6, 5 százalék esetén 60 ezer, 5, 5 százalékos növekedésnél pedig 40 ezer forintot. A kormány tervei szerint változnak a nyugdíjindexálás, vagyis az évenkénti nyugdíjemelés szabályai is: amennyiben a GDP-növekedés 3 százalék alatt marad, a fogyasztói áremelkedés mértékében nőnek a nyugdíjak. Ha 3 és 4 százalék között van a GDP-növekedés, a nyugdíjemelésben 80-20 százalék lesz az infláció és a nettó átlagkereset-növekedés aránya, 4 és 5 százalék között pedig ez az arány 60-40 százalék lesz. Ha a GDP-növekedés eléri az 5 százalékot, akkor érheti el ismét az 50-50 százalékot a nettó átlagkereset-infláció aránya, ami annyit jelent, hogy a Gyurcsány-kormány által tervezetthez képest 1 százalékkal megemelték a gazdasági növekedési ütemet. A Bajnai-kormány – elődjéhez képest – gyorsítaná a nyugdíjkorhatár emelését is. 2012-től fél évente emelnék a korhatárt, ez először az 1952-ben születetteket érinti.

A választ úgy fordítottuk le, hogy a minisztérium szerint a mostani szabály úgy jó, ahogy van. Mi az a nyugdíjprémium? Nyugdíjprémiumot akkor kell fizetni, ha a gazdasági növekedés várható mértéke a 3, 5 százalékot meghaladja. Idén a gazdaság 4, 4 százalékos bővülése alapján a nyugdíjprémium maximális összege 18 ezer forint lehet. Minden nyugdíjas, akinek eléri a 80 ezer forintot a nyugdíja, 18 ezer forintra számíthat, így tehát az átlagnyugdíjban (ami körülbelül 130 ezer forint) részesülők is ezt az összeget kapják. A 80 ezer forintnál kisebb nyugdíjnál a prémium arányosan csökken, például az 50 ezer forintos nyugdíjban részesülők 11250 forint, a 28500 forintos nyugdíjminimummal azonos összegű nyugdíjban részesülők 6415 forint nyugdíjprémiumot kapnak. Minden nyugdíjast figyelembe véve átlagosan mintegy 17 ezer forint pluszpénzhez jutnak a nyugdíjasok, ez több a tavalyinál, akkor a maximális összeg 12 ezer forint volt. A nyugdíjprémiumra a kormány 33 milliárd forintot biztosít, és a nyugdíjasokhoz várhatóan a novemberi nyugdíjjal együtt érkezik az apanázs.
July 5, 2022